DAZN News

Boxing schedule: Fight dates, TV channel and live stream for confirmed cards

boxing-ring-getty-ftr (Getty Images)

March 2021

Fight Date Location
TV / stream
Serhii Bohachuk vs. Brandon Adams; Junior Middleweight
Danielito Zorrilla vs. Ruslan Madiyev; Junior Welterweight
Martino Jules vs. Pedro Marquez; Featherweight
Bryan Chevalier vs. Carlos Zambrano; Featherweight
Fernando Vargas Jr. vs. Heriberto Salaman; Middleweight
Harold Laguna vs. Darwin Alvarez; Lightweight
Thursday, March 4 Guaynabo, Puerto Rico (NBC Sports Network)

Claressa Shields vs. Marie-Eve Dicaire in a WBC/WBO/IBF/WBA Women’s Junior Middleweight Unification
Raquel Miller vs. TBA; Women's Middleweight
Nadia Meknouzi vs. Samantha Pill; Women's Super Middleweight
Logan Holler vs. Schemelle Baldin; Female Middleweight
Danielle Perkins vs. Monika Harrison rematch; Female Heavyweight
Marlen Esparza vs. Shelly Barnett; Bantamweight
Jamie Mitchell vs. Noemi Bosques; Bantamweight

Friday, March 5 Flint, Mich. (PPV and FITE)
Brandun Lee vs. Samuel Teah; Welterweight
Miasael Lopez vs. Jordan White; Junior Lightweight
Steven Ortiz vs. Jeremy Hill; Lightweight
Victor Padilla vs. Thomas Velasquez; Lightweight
Wednesday, March 10 Uncasville, Conn. (Showtime)
Srisaket Sor Rungvisai vs. Kwanthai Sithmorseng; Junior Bantamweight
Chainoi Worawut vs. Pungluang Sor Singyu; Junior Featherweight
Phongsaphon Panyakum vs. Karoon Jarupianlerd; Junior Bantamweight
Friday, March 12 Bang Phun, Thailand (DAZN)
Tyrone McKenna vs. Zhankosh Turarov; Junior Welterweight
Lewis Crocker vs. Deniz Ilbay; Welterweight
Sahir Iqbal vs. Liam Wells; Welterweight
Jordan Reynolds vs. Robbie Chapman; Middleweight
Isaac Lowe vs. TBA; Featherweight
Adam Azim vs. TBA; Lightweight
Carl Fail vs. TBA; Middleweight
Friday, March 12 Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)
Roman “Chocolatito” Gonzalez vs. Juan Francisco Estrada, rematch, 12 rounds, WBA/WBC junior bantamweight title unification
Jessica McCaskill vs. Cecilia Braekhus rematch for McCaskill’s WBC/IBF/WBO/WBA Women’s Welterweight Titles
Hiroto Kyoguchi vs. Axel Vega for Kyoguchi’s WBA Junior Flyweight title
Austin Williams vs. Aaron Coley; Middleweight
Otha Jones III vs. Jorge Castaneda; Lightweight
Raymond Ford vs. Aaron Perez; Featherweight
Saturday, March 13 Dallas (DAZN)
David Benavidez vs. Ronald Ellis; Super Middleweight
Isaac Cruz vs. Jon Fernandez; Lightweight
Terrell Gausha vs. Jamontay Clark; Junior Middleweight
Javier Flores vs. Kudratillo Abdukakhorov; Welterweight
Saturday, March 13 Uncasville, Conn. (Showtime)
Alberto Machado vs. Hector Tanajara; Lightweight
Jose Martinez vs. Israel Gonzalez; Bantamweight
Maricela Cornejo vs. Alma Ibarra; Women's Super Middleweight
Edwin Valentin vs. Hectror Marengo; Junior Lightweight
Marco Delgado vs. Joe Ward rematch Light Heavyweight
Angel Acosta vs. Gilberto Mendoza; Junior Bantamweight
Thursday, March 18 Guaynabo, Puerto Rico (NBC Sports Net)
Karim Guerfi vs. Lee McGregor for Guerfi’s European Bantamweight title
Maxi Hughes vs. Paul Hyland Jr. for vacant British Lightweight title
Padraig McCrory vs. Germaine Brown; Super Middleweight
Jamie Robinson vs. Billy Allington; Welterweight
Shabaz Masoud vs. Louis Norman; Junior Featherweight
Paul Ryan vs. Kyle Hughes; Middleweight
William Hamilton vs. TBA; Cruiserweight
Friday, March 19 Bolton, England (ESPN+)

Lawrence Okolie vs. Krzysztof Glowacki for vacant WBO Cruiserweight title
Chantelle Cameron vs. Melissa Hernandez for Cameron’s WBC Women’s Junior Welterweight title
Anthony Fowler vs. Jorge Fortea; Junior Middleweight
Joe Cordina vs. Faroukh Kourbanov; Junior Lightweight
Ramla Ali vs. Vanesa Caballero; Women's Featherweight
Solomon Dacres vs. TBA; Heavyweight

Saturday, March 20 London (DAZN)

Vergil Ortiz Jr. vs. Maurice Hooker; Welterweight
Arslanbek Makhmudov vs. Alonzo Butler; Heavyweight
Anabel Ortiz vs. Seniesa Estrada for Ortiz’s WBA Women’s Strawweight title
Luis Hernandez vs. Alex Martin; Junior Welterweight
George Rincon vs. Luis Solis; Junior Welterweight
Hector Valdez vs. Alberto Torres; Junior Featherweight
Oscar Acevedo vs. James Willkins; Junior Lightweight
Tristan Kalkreuth vs. TBA; Cruiserweight

Saturday, March 20 Dallas (DAZN)
Artur Beterbiev vs. Adam Deines for Beterbiev’s IBF/WBC Light Heavyweight titles
Alexander Besputin vs. TBA; Welterweight
Saturday, March 20 Moscow (TV/Stream TBD)
Amanda Serrano vs. Daniela Bermudez for Serrano’s WBC/WBO Women’s Featherweight titles Thursday, March 25 San Juan, Puerto Rico (NBC Sports Net)
Sandor Martin vs. Kay Prosper for Martin’s European Junior Welterweight title
Andoni Gago vs. Gavin McDonell for Gago’s European Featherweight title
Sergio Garcia vs. TBA; Junior Middleweight
Kerman Lejarraga vs. TBA; Welterweight
Friday, March 26 Barcelona, Spain (DAZN)
Alexander Povetkin vs. Dillian Whyte, rematch for Povetkin’s WBC Interim Heavyweight title
Ted Cheeseman vs. James Metcalf for vacant British Junior Middleweight title
Fabio Wardley vs. Eric Molina; Heavyweight
Chris Kongo vs. Michael McKinson; Welterweight
Campbell Hatton vs. TBA; Junior Lightweight
Youssef Khoumari vs. Kane Baker; Junior Lightweight
Saturday, March 27 Gibraltar (DAZN)
Tim Tszyu vs. Dennis Hogan; Junior Middleweight
Darkon Dryden vs. Jason Medawar; Junior Middleweight
Jason Fawcett vs. Alex Carioti; Junior Middleweight
Linn Sandstrom vs. Felicity Loiterton; Women's Junior Bantamweight
Wednesday, March 31 Australia (TV/Stream TBD)

April 2021

Fight Date Location
TV / stream
Jamel Herring vs. Carl Frampton for Herring’s WBO Junior Lightweight title
Donnie Nietes vs. TBA; Junior Bantamweight
Albert Pagara vs. TBA; Junior Featherweight
Tyrone McKenna vs. Zhankosh Turarov; Junior Welterweight
Saturday, April 3 Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)

Conor Benn vs. Samuel Vargas; Welterweight
Rachel Ball vs. Shannon Courtenay 2 for vacant WBA Women’s Bantamweight title
Savannah Marshall vs. TBA for Marshall’s WBO Women’s Super Middleweight title
Felix Cash vs. TBA; Middleweight
Kash Farooq vs. TBA; Bantamweight

Saturday, April 10 Venue TBD (DAZN)
Jake Paul vs. Ben Askren; Cruiserweight
Regis Prograis vs. Ivan Redkach; Junior Welterweight
Saturday, April 17 Venue TBD (PPV)
Demetrius Andrade vs. Liam Williams for Andrade’s WBO Middleweight title Saturday, April 17 Venue TBA (DAZN)
Emanuel Navarrete vs. Christopher Diaz for Navaratte’s WBO Featherweight title
Edgar Berlanga vs. Demond Nicholson; Super Middleweight
Saturday, April 24 Venue TBD (ESPN/ESPN Deportes/ESPN+)

May 2021 

Fight Date Location
TV / stream
 Canelo Alvarez vs. Billy Joe Saunders in a WBC/WBA/WBO Super Middleweight unification Saturday, May 8  Venue TBD (DAZN)

Latest News